Piszą o mnie...
 • Gmina Skrzyszów - Czas ważnych decyzji
 • Wójt Kiwior wśród najlepszych
 • Turniej szachowy
 • Wspólna praca
 • VI Koncert Charytatywny
 • "Jesteśmy edukacyjnym liderem"
 • "Jesteśmy edukacyjnym liderem cd.."
 • Byliśmy tu razem...
 • Z bloga "Nowy rok z nowym budżetem"
 • Samorządowcy u Komendanta
 • Absolutorium u wójta
 • Dożynki2015
 • Duże pieniądze z licytacji
 • Puchar wójta pozostał w Skrzyszowie
 • Halowa piłka nożna....
 • Ania Wyszkoni zaśpiewała....
 • Marcin Kiwior....
 • Obroni nas przed wodą
 • Suche poldery, wały i zbiorniki retencyjne
 • Maja pomysł na to, jak okiełznać Wątok
 • Zagrali"Pectus" i "Przystanek mrówkowiec"
 • Technika w nowej sali
 • Medale za długoletnie pożycia
 • Turniej Orlika
 • Święto patrona
 • Oddali hołd obrońcom ojczyzny
 • Absolutorium dla wójta gminy
 • Otwarcie zmodernizowanych dróg
 • Uroczyście otwarto dwie drogi
 • ........
 • Na dwóch kółkach
 • Zagrają, by przypomnieć Andrzeja Grubbę
 • Nowy sprzęt dla Policji
 • Piknik Muzyczny "Stacja Niebo"
 • Turniej halowej piłki nożnej
 • Uroczyste obchody 35-lecia Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie
 • ....
 • Małopolskie Wektory współpracy
 • Wójt Skrzyszowa odznaczony
 • Turniej piłki ręcznej
 • IV Koncert Charytatywny w Skrzyszowie
 • Debata społeczna o bezpieczeństwie
 • Zbliżenia 2014
 • Gazeta Sołecka
 • Pomnik Patrona
 • Dzień Dziecka w Gminie Skrzyszów
 • Stypendia rozdane
 • "Luks" z pucharem
 • Fundusze z "kulturą"
 • Pierwsze dni nowej władzy
 • Będziemy korzystać z nadarzających się możliwości
 • Stawiamy na rozwój
 • "Trwają prace nad regulacją Wątoku.."
 • Powstał klub historyczny
 • Gmina Skrzyszów zajęła II miejsce w Małopolsce
 • Wezmą Wątok w karby od źródła po ujście
 • Kosztów napraw wcale nie wziąłem z kosmosu
 • Inwestycje, łatanie budżetu i potok Wątok
 • Zbiornik nie powstał by bez dużego zaangażowania wielu ludzi i instytucji
 • Samorząd blisko mieszkańców
 • Powodzie mniej groźne
 • Odznaczenia dla najlepszych
 • Edukacyjna Gmina
 • To rok rekordowych inwestycji
 • Starosta przekazał kontenery na wodę
 • Najlepsi wójtowie i burmistrzowie
 • W tym roku ruszy budowa zbiorników retencyjnych
 • Trójporozumienie
 • Całą gmina świętowała
 • Centra wsi pięknieją
 • Chcą wybrać swoja radę
 • Skrzyszów
 • Skrzyszów będzie miał uniwersytet
 • Stypendia dla najzdolniejszych
 • Suche poldery, wały i zbiorniki retencyjne
 • Unia wspiera kolejne projekty w Skrzyszowie
 • Rozwój i postęp.
 • Zbiornik Skrzyszów już za dwa lata.
 • Zbiornik stłumi strach przed powodziowa falą
 • „Łzy” na szczytny cel
 • To rok rekordowych inwestycji
Dodaj do ulubionych
Wizyty
.............................

Ogółem wizyt:
liczba: 556 317

Inwestycje, ranking i inne

Kiedy wykonujesz jakąś pracę, podchodzisz do niej z sercem i starasz się wypełniać swoje obowiązki najlepiej, jak potrafisz, ważne jest dla ciebie, jakie efekty Twojego wysiłku widzą i oceniają inni. W systemie demokratycznym wymierne narzędzie weryfikacji działań samorządu lokalnego stanowią wybory samorządowe. Ich wyniki są dla mnie i moich współpracowników najlepszym dowodem słuszności podejmowanych decyzji i pozytywnej oceny ich rezultatów przez naszą lokalną społeczność, stanowiąc jednocześnie ogromny zastrzyk motywacyjny do dalszej aktywności.

Jednak nie tylko wyborcy oceniają pracę samorządowców. Nasze działania podlegają również obiektywnej ocenie w różnego rodzaju rankingach, prowadzonych przez poważne instytucje. Właśnie ukazał się raport Głównego Urzędu Statystycznego, zawierający ocenę wykorzystania środków unijnych w ramach polityki spójności do połowy ubiegłego roku we wszystkich …

2478 gminach w Polsce.

Dane GUS dotyczą wszystkich projektów realizowanych na terenie danej gminy, czy miasta w perspektywie unijnej na lata 2014-2020. Ranking otwiera Warszawa z kwotą prawie 17 mld zł, a zamykają gminy Dąbrowice i Oporów, gdzie wartość realizowanych projektów wyniosła zaledwie 22 666 zł. Gmina Skrzyszów w tym zestawieniu znalazła się na …

76 miejscu!

Według danych GUS w badanym okresie czasowym pozyskaliśmy

314 372 457 zł!

To ogromny sukces, zważywszy, że…

to najlepszy wynik wśród gmin wiejskich nie tylko w powiecie, ale i w województwie!

Miejsca przed nami, w zdecydowanej większości, zajęły miasta, których liczba mieszkańców wielokrotnie przekracza liczbę mieszkańców naszej gminy! Ten wspaniały wynik to powód do dumy dla całej naszej wspólnoty. Wszystkim, którzy dołożyli do niego swoją, choćby małą, cegiełkę serdecznie dziękuję! Szczególnie zaś ciepłe słowa kieruję do radnych, sołtysów, radnych sołeckich, wszystkich społeczników za ich ogromne zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę na rzecz naszej społeczności. Dziękuję również pracownikom naszego Urzędu Gminy, których wiedza, zaangażowanie, umiejętność poruszania się w gąszczu unijnych przepisów prawnych i benedyktyńska wręcz cierpliwość przy tworzeniu dokumentacji uczyniły z gminy Skrzyszów potentata w sferze pozyskiwania środków zewnętrznych! Dziękuję także wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom, firmom, mieszkańcom z terenu gminy oraz działającym na naszym terenie, bo ten sukces to efekt działania absolutnie NAS WSZYSTKICH!

W bieżącym roku nadal nie zwalniamy tempa inwestycji. Dzięki sprawnej i profesjonalnie przygotowanej ofercie przetargowej udało się pozyskać firmy do realizacji poszczególnych przedsięwzięć, polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej w miejscowościach Ładna, Łękawica, Skrzyszów oraz Szynwałd. Warto dodać, że również na te inwestycje zdobyliśmy dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie prawie 1,6 mln złotych. To największa kwota w regionie! W obecnym okresie nadpopytu usług budowlanych naprawdę nie było to łatwe zadanie i ogromnie cieszę się, że dopięliśmy swego, dzięki czemu z efektów tych działań już wkrótce będziemy mogli wszyscy korzystać. To jednak nie wszystko. W naszych miejscowościach będzie nie tylko ładniej, ale też, co niezwykle istotne, bezpiecznej. Ogłosiliśmy bowiem przetarg na powstanie kolejnych przejść dla pieszych i chodników.

Warto zaznaczyć, że nie próżnowaliśmy także w kwestii prac wodno-kanalizacyjnycyh. W latach 2011-19 na ten cel przeznaczyliśmy ponad 24 mln złotych. Tarnowskie Wodociągi zainwestowały dodatkowo ponad 11 mln złotych. Łącznie inwestycje wodno-sanitarne kosztowały ponad 35 mln złotych! To nie tylko robiąca wrażenie kwota, ale przede wszystkim duży krok w stronę dalszej poprawy warunków życia i atrakcyjności naszych miejscowości.

Dane, które zaprezentowałem potwierdzają jednoznacznie, ze wciąż aktualne jest hasło – „Gmina Skrzyszów w budowie”.

 

Na zakończenie pozwolę sobie na kilka słów osobistych. Zaangażowanie w pełnioną funkcję i brak „odpowiedniego czasu” były do tej pory powodem odsuwania w czasie decyzji, dotyczących spraw zdrowotnych. Niestety, nawracające w ostatnim okresie coraz częściej anginy sprawiły, że dalsze odkładanie, czekającego mnie zabiegu usunięcia migdałków, stało się niemożliwe. Mam nadzieję, że zarówno operacja, jak i okres rekonwalescencji przebiegną bez powikłań i wkrótce będę mógł wrócić, pełen zapału i energii, do dotychczasowej aktywności, w tym do prowadzenia blogu. Za okres przerwy, również w tej formie kontaktu z Państwem, który potrwa prawdopodobnie kilka tygodni przepraszam i proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Nazwa
Tytuł
Komentarz
 Pozostało znaków
» 1 Komentarz
1"Wow"
z środa, 20 marzec 2019 23:32przez GW
Wow!!!