Piszą o mnie...
 • Gmina Skrzyszów - Czas ważnych decyzji
 • Wójt Kiwior wśród najlepszych
 • Turniej szachowy
 • Wspólna praca
 • VI Koncert Charytatywny
 • "Jesteśmy edukacyjnym liderem"
 • "Jesteśmy edukacyjnym liderem cd.."
 • Byliśmy tu razem...
 • Z bloga "Nowy rok z nowym budżetem"
 • Samorządowcy u Komendanta
 • Absolutorium u wójta
 • Dożynki2015
 • Duże pieniądze z licytacji
 • Puchar wójta pozostał w Skrzyszowie
 • Halowa piłka nożna....
 • Ania Wyszkoni zaśpiewała....
 • Marcin Kiwior....
 • Obroni nas przed wodą
 • Suche poldery, wały i zbiorniki retencyjne
 • Maja pomysł na to, jak okiełznać Wątok
 • Zagrali"Pectus" i "Przystanek mrówkowiec"
 • Technika w nowej sali
 • Medale za długoletnie pożycia
 • Turniej Orlika
 • Święto patrona
 • Oddali hołd obrońcom ojczyzny
 • Absolutorium dla wójta gminy
 • Otwarcie zmodernizowanych dróg
 • Uroczyście otwarto dwie drogi
 • ........
 • Na dwóch kółkach
 • Zagrają, by przypomnieć Andrzeja Grubbę
 • Nowy sprzęt dla Policji
 • Piknik Muzyczny "Stacja Niebo"
 • Turniej halowej piłki nożnej
 • Uroczyste obchody 35-lecia Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie
 • ....
 • Małopolskie Wektory współpracy
 • Wójt Skrzyszowa odznaczony
 • Turniej piłki ręcznej
 • IV Koncert Charytatywny w Skrzyszowie
 • Debata społeczna o bezpieczeństwie
 • Zbliżenia 2014
 • Gazeta Sołecka
 • Pomnik Patrona
 • Dzień Dziecka w Gminie Skrzyszów
 • Stypendia rozdane
 • "Luks" z pucharem
 • Fundusze z "kulturą"
 • Pierwsze dni nowej władzy
 • Będziemy korzystać z nadarzających się możliwości
 • Stawiamy na rozwój
 • "Trwają prace nad regulacją Wątoku.."
 • Powstał klub historyczny
 • Gmina Skrzyszów zajęła II miejsce w Małopolsce
 • Wezmą Wątok w karby od źródła po ujście
 • Kosztów napraw wcale nie wziąłem z kosmosu
 • Inwestycje, łatanie budżetu i potok Wątok
 • Zbiornik nie powstał by bez dużego zaangażowania wielu ludzi i instytucji
 • Samorząd blisko mieszkańców
 • Powodzie mniej groźne
 • Odznaczenia dla najlepszych
 • Edukacyjna Gmina
 • To rok rekordowych inwestycji
 • Starosta przekazał kontenery na wodę
 • Najlepsi wójtowie i burmistrzowie
 • W tym roku ruszy budowa zbiorników retencyjnych
 • Trójporozumienie
 • Całą gmina świętowała
 • Centra wsi pięknieją
 • Chcą wybrać swoja radę
 • Skrzyszów
 • Skrzyszów będzie miał uniwersytet
 • Stypendia dla najzdolniejszych
 • Suche poldery, wały i zbiorniki retencyjne
 • Unia wspiera kolejne projekty w Skrzyszowie
 • Rozwój i postęp.
 • Zbiornik Skrzyszów już za dwa lata.
 • Zbiornik stłumi strach przed powodziowa falą
 • „Łzy” na szczytny cel
 • To rok rekordowych inwestycji
Dodaj do ulubionych
Wizyty
.............................

Ogółem wizyt:
liczba: 571 610

Czas gorących serc

Już po raz ósmy mam zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa do Skrzyszowa na doroczny Koncert Charytatywny. W tym roku nasza dobroczynna impreza odbędzie się w niedzielę 4 lutego, a uświetni ją swoim występem Andrzej Piaseczny, artysta doskonale znany i lubiany. Popularny „Piasek” jest obecny na polskiej scenie muzycznej już od 25 lat. Karierę rozpoczynał z zespołem Mafia, a później współpracował między innymi z Robertem Chojnackim, Janem Borysewiczem, Sewerynem Krajewskim, Stanisławem Sojką czy Krzysztofem Krawczykiem. W ciągu ćwierćwiecza pracy artystycznej wydał wiele płyt, z których większość osiągnęła status płyty platynowej. Świadczy to wysokiej marce, jaką wyrobił sobie Andrzej Piaseczny, zdobywając rzesze wiernych fanów. Nic zresztą dziwnego. Któż z nas nie zna takich piosenek, jak „Pogodniej” , „Śniadanie do lóżka”, „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „W świetle dnia”, „Jeszcze bliżej”, „Budzikom śmierć”, „Chodź, przytul, przebacz” , czy „Prawie do nieba” ? A przecież to tylko kilka utworów z jego bogatej dyskografii. Dobra informacja, jaką mam Państwu do przekazania jest taka, że nie tylko w tym roku będziemy mogli wiele z nich usłyszeć na żywo, ale że będzie to jednocześnie okazja do zrobienia czegoś dobrego, do niesienia wsparcia potrzebującym z terenu naszej gminy ! Mocno w to wierzę, że wzorem lat poprzednich Hala Widowiskowa w Skrzyszowie, w ten lutowy wieczór, zapełni się ludźmi w różnym wieku, z różnych miejscowości, których łączyć będzie jedno - chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

Tak się akurat składa, że na początku roku najzimniejszą jego porę rozgrzewają gorące serca tych, którym nie jest obojętny los osób słabszych, bezbronnych, ludzkie nieszczęście, czy cierpienie. Stąd nasz Koncert nie jest jedyną inicjatywą charytatywną w naszej gminie.

W niedzielę 14 stycznia w Kościele pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie odbył się koncert zespołu „Na przełaj”, podczas którego zbierano fundusze na pomoc w leczeniu dwójki dzieci z Szynwałdu. Maluchy przyszły na świat w czerwcu ubiegłego roku dużo wcześniej, niż miały się urodzić. Przez długi czas lekarze walczyli o ich życie, zmagając się z powikłaniami, jakie rodzi głębokie wcześniactwo. W chwili obecnej dzieci wymagają stałej rehabilitacji i wspomagania rozwoju, co wiąże się z olbrzymimi kosztami. Mam nadzieję, że przynajmniej część z nich uda się pokryć z zebranych funduszy, daru ludzi dobrej woli.

Styczeń to również 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego wolontariusze zbierali środki na zakup sprzętu dla oddziałów noworodkowych także na terenie gminy Skrzyszów. Jak co roku czułem się w obowiązku dołożyć swoją mała cegiełkę na ten szczytny cel, umożliwiający leczenie najmniejszych pacjentów, w pierwszych dniach ich życia, pozwalający przywracać nadzieję.

Nasz wielki rodak św. Jan Paweł II mówił „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Obserwując aktywność mieszkańców naszej lokalnej społeczności podczas akcji dobroczynnych czuję dumę , że jestem wójtem tej właśnie gminy, której największym bogactwem są ludzie, wrażliwi i otwarci na drugiego człowieka. Dziękuję za to serdecznie i jednocześnie gorąco zapraszam na nasz tegoroczny Koncert Charytatywny. Do zobaczenia 4 lutego w Skrzyszowie.

» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Nazwa
Tytuł
Komentarz
 Pozostało znaków
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.