Inwestycje, ranking i inne

Kiedy wykonujesz jakąś pracę, podchodzisz do niej z sercem i starasz się wypełniać swoje obowiązki najlepiej, jak potrafisz, ważne jest dla ciebie, jakie efekty Twojego wysiłku widzą i oceniają inni. W systemie demokratycznym wymierne narzędzie weryfikacji działań samorządu lokalnego stanowią wybory samorządowe. Ich wyniki są dla mnie i moich współpracowników najlepszym dowodem słuszności podejmowanych decyzji i pozytywnej oceny ich rezultatów przez naszą lokalną społeczność, stanowiąc jednocześnie ogromny zastrzyk motywacyjny do dalszej aktywności.

Jednak nie tylko wyborcy oceniają pracę samorządowców. Nasze działania podlegają również obiektywnej ocenie w różnego rodzaju rankingach, prowadzonych przez poważne instytucje. Właśnie ukazał się raport Głównego Urzędu Statystycznego, zawierający ocenę wykorzystania środków unijnych w ramach polityki spójności do połowy ubiegłego roku we wszystkich …

2478 gminach w Polsce.

Dane GUS dotyczą wszystkich projektów realizowanych na terenie danej gminy, czy miasta w perspektywie unijnej na lata 2014-2020. Ranking otwiera Warszawa z kwotą prawie 17 mld zł, a zamykają gminy Dąbrowice i Oporów, gdzie wartość realizowanych projektów wyniosła zaledwie 22 666 zł. Gmina Skrzyszów w tym zestawieniu znalazła się na …

76 miejscu!

Według danych GUS w badanym okresie czasowym pozyskaliśmy

314 372 457 zł!

To ogromny sukces, zważywszy, że…

to najlepszy wynik wśród gmin wiejskich nie tylko w powiecie, ale i w województwie!

Miejsca przed nami, w zdecydowanej większości, zajęły miasta, których liczba mieszkańców wielokrotnie przekracza liczbę mieszkańców naszej gminy! Ten wspaniały wynik to powód do dumy dla całej naszej wspólnoty. Wszystkim, którzy dołożyli do niego swoją, choćby małą, cegiełkę serdecznie dziękuję! Szczególnie zaś ciepłe słowa kieruję do radnych, sołtysów, radnych sołeckich, wszystkich społeczników za ich ogromne zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę na rzecz naszej społeczności. Dziękuję również pracownikom naszego Urzędu Gminy, których wiedza, zaangażowanie, umiejętność poruszania się w gąszczu unijnych przepisów prawnych i benedyktyńska wręcz cierpliwość przy tworzeniu dokumentacji uczyniły z gminy Skrzyszów potentata w sferze pozyskiwania środków zewnętrznych! Dziękuję także wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom, firmom, mieszkańcom z terenu gminy oraz działającym na naszym terenie, bo ten sukces to efekt działania absolutnie NAS WSZYSTKICH!

W bieżącym roku nadal nie zwalniamy tempa inwestycji. Dzięki sprawnej i profesjonalnie przygotowanej ofercie przetargowej udało się pozyskać firmy do realizacji poszczególnych przedsięwzięć, polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej w miejscowościach Ładna, Łękawica, Skrzyszów oraz Szynwałd. Warto dodać, że również na te inwestycje zdobyliśmy dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie prawie 1,6 mln złotych. To największa kwota w regionie! W obecnym okresie nadpopytu usług budowlanych naprawdę nie było to łatwe zadanie i ogromnie cieszę się, że dopięliśmy swego, dzięki czemu z efektów tych działań już wkrótce będziemy mogli wszyscy korzystać. To jednak nie wszystko. W naszych miejscowościach będzie nie tylko ładniej, ale też, co niezwykle istotne, bezpiecznej. Ogłosiliśmy bowiem przetarg na powstanie kolejnych przejść dla pieszych i chodników.

Warto zaznaczyć, że nie próżnowaliśmy także w kwestii prac wodno-kanalizacyjnycyh. W latach 2011-19 na ten cel przeznaczyliśmy ponad 24 mln złotych. Tarnowskie Wodociągi zainwestowały dodatkowo ponad 11 mln złotych. Łącznie inwestycje wodno-sanitarne kosztowały ponad 35 mln złotych! To nie tylko robiąca wrażenie kwota, ale przede wszystkim duży krok w stronę dalszej poprawy warunków życia i atrakcyjności naszych miejscowości.

Dane, które zaprezentowałem potwierdzają jednoznacznie, ze wciąż aktualne jest hasło – „Gmina Skrzyszów w budowie”.

 

Na zakończenie pozwolę sobie na kilka słów osobistych. Zaangażowanie w pełnioną funkcję i brak „odpowiedniego czasu” były do tej pory powodem odsuwania w czasie decyzji, dotyczących spraw zdrowotnych. Niestety, nawracające w ostatnim okresie coraz częściej anginy sprawiły, że dalsze odkładanie, czekającego mnie zabiegu usunięcia migdałków, stało się niemożliwe. Mam nadzieję, że zarówno operacja, jak i okres rekonwalescencji przebiegną bez powikłań i wkrótce będę mógł wrócić, pełen zapału i energii, do dotychczasowej aktywności, w tym do prowadzenia blogu. Za okres przerwy, również w tej formie kontaktu z Państwem, który potrwa prawdopodobnie kilka tygodni przepraszam i proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Nazwa
Tytuł
Komentarz
 Pozostało znaków
» 1 Komentarz
1"Wow"
z środa, 20 marzec 2019 23:32przez GW
Wow!!!