NOWA SZKOLNA NADZIEJA

 

Nareszcie! Po długim okresie oczekiwania, niepewności i wątpliwości, usłyszeliśmy wspólnie pierwszy dzwonek. Dzwonek, który pierwszego września oznacza nie tylko powrót do ław szkolnych, ale też powrót – oby - do normalnej edukacji, tj. z nauką odbywającą się stacjonarnie. Długo czekaliśmy, aby problemy z pandemią z Covid-19 odeszły i nigdy nie wróciły. Dziś wiemy, że tak nie będzie. Chciałoby się, żeby koronawirus nie miał mutacji. Czy tak się stanie? Lekarze nie mają wątpliwości. Tylko szczepienia mogą ograniczyć lub zniwelować rozprzestrzenianie się wirusa – to jednak temat na innego bloga.

Edukacja zaczyna funkcjonować – oby już tylko koncentrowała się na wyzwaniach, do których jest przyporządkowana. Myślę o przekazywaniu wiedzy, wychowaniu, poszerzaniu horyzontów czy zdobywaniu nowych umiejętności. Tworzeniu jakości i tożsamości, która w prostej linii może przyczynić się do urzeczywistnienia hasła „Dobry nauczyciel, nie boi się kiedy uczniowie go przerastają” – chodzi w tym przypadku o wiedzę.

Nowy rok szkolny, to niejako już tradycyjnie w Naszej Gminie czas nowych wyzwań. Kreujemy je na różnych obszarach. Każdy jej filar jest dla nas ważny. Jednak można się zgodzić z faktem, że w tej kategorii szkolna infrastruktura odgrywa niezwykle istotną rolę. Co roku przed pierwszym września, również w tym miejscu, prezentuję, co udało nam się zrealizować. Bardzo się cieszę, że również teraz mogę podzielić się dobrymi wiadomościami.

Coraz bliżej oddania jesteśmy historycznej inwestycji. Myślę o żłobku. Nie muszę mówić, jak ważna i potrzebna będzie to placówka. O jej utworzeniu mówiło się od dawna. Nie mogę się doczekać, żeby została zrealizowana. Jeżeli nic się nie zmieni, to cieszyć się z niej będziemy już za kilka miesięcy. To jednak nie wszystko. Warto też wspomnieć o rozbudowie przedszkola w Skrzyszowie. Będzie się mieściło częściowo na terenie szkoły podstawowej nr 1, a częściowo w nowo dobudowanej części, połączonej ze szkołą. To kolejny dowód, że rozwijamy Naszą Gminę i tworzymy jak najlepsze warunki do rozwoju. Pamiętajmy, że dostępność usług edukacyjnych jest niezwykle istotna. Na realizację tych zadań pozyskaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz programu „Maluch+” w łącznej kwocie 3,81 mln złotych.

Na koniec, korzystając z okazji, pragnąłbym życzyć wszystkim z okazji rozpoczętego roku szkolnego, energii, radości i wielu sukcesów. Oby nowy rok szkolny był dla wszystkich owocny, pełen zapału i spełniania własnych celów. Wszystkiego dobrego!

 

» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Nazwa
Tytuł
Komentarz
 Pozostało znaków
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.