Blog

II Mundurowy Dzień Dziecka

Za nami II Mundurowy Dzień Dziecka. 4 czerwca mogliśmy się przekonać, jak wielką siłą przyciągania dysponują służby mundurowe. W tym dniu magii munduru uległy nie tylko dzieci, ale i ich rodzice. Wojsko, Straż Graniczna, Policja, Straż Pożarna to powołanie, służba, odpowiedzialność i zaufanie społeczne. Dla dzieci to na razie mundury, przykuwający uwagę i pobudzający fantazję sprzęt specjalistyczny oraz szeroka gama pojazdów. Ich miniaturki znajdują się wśród zabawek w niejednym dziecięcym pokoju. W minioną sobotę można było zobaczyć je w rzeczywistości i choć przez chwilę poczuć się strażakiem, żołnierzem czy policjantem. Widziałem, jakim było to wielkim przeżyciem dla naszych milusińskich i ile sprawiło im autentycznej radości. Cieszy mnie to niezmiernie, gdyż z takim właśnie zamysłem zorganizowaliśmy po raz drugi tę imprezę. Chcieliśmy stworzyć interesująca alternatywę w bogatym kalendarzu imprez z okazji Dnia Dziecka. Obserwując tłumy dzieci i rodziców, nie tylko z naszej gminy, czuję, że był to strzał w dziesiątkę. Organizując takie wydarzenia dajemy innym radość, a jednocześnie zdobywamy nowe doświadczenia, promując przy okazji naszą małą ojczyznę. Uwolniona podczas takich działań energia staje się zalążkiem ciekawych pomysłów i dobrych decyzji, jak chociażby idea sprowadzenia na naszą imprezę helikoptera, użytego do symulacji brawurowej akcji ratowniczej. Sceny, które zwykle możemy oglądać w telewizji lub na ekranach kin, zapierały zgromadzonym dech w piersiach. Nic dziwnego, że sporo osób zdecydowało się skorzystać z tej rzadkiej okazji i uwiecznić je w pamięci swoich smartfonów i aparatów. To z pewnością wartościowa pamiątka, życzę jednak wszystkim, aby nikt nas nie był nigdy faktycznym uczestnikiem takiego wydarzenia, a służbom mundurowym, aby takie akcje miały miejsce jedynie na ćwiczeniach.

II Mundurowy Dzień Dziecka przeszedł do historii. Nie znaczy to, że zawieszamy na rok naszą aktywność w sferze działań na rzecz rodzin i dzieci. Ta sfera to zresztą od wielu lat jeden z istotnych filarów naszych poczynań. Podejmujemy na tym polu szereg inicjatyw z zakresu finansów, oświaty kultury oraz sportu, starając się stworzyć jak najbardziej zróżnicowaną, interesującą ofertę dla naszych pociech. Od zawsze twierdzę, że pomyślność dzieci, to pomyślność rodzin, a ta z kolei przekłada się na kondycję naszej Ojczyzny.

Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom oraz organizatorom Dnia Dziecka. Dzięki wspólnemu wielkiemu zaangażowaniu mogliśmy razem uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci. A naszym wszystkim służbom mundurowym chciałbym złożyć również podziękowania za codzienny trud, zaangażowanie i poświęcenie wkładane w zapewnienie nam szeroko pojętego bezpieczeństwa.


 
Więcej artykułów…